obejrzyj materiał
Mentor Talk:
Taniec na linie różnorodności
Bądź na bieżąco ze zmianami
Mentor Talk
Temat różnorodności stał się częścią polskiej rzeczywistości biznesowej, ale wciąż budzi on w naszym kraju sporo kontrowersji. Podstawą budowania skutecznych i przemyślanych programów DEI jest jednak głębokie zrozumienie znaczenia pojęć różnorodności, równości i inkluzywności.
To podstawowe „kroki” w tańcu na linie różnorodności.
Ale taniec to nie tylko wyuczone kroki – to także wariacje, dopasowanie, balansowanie i współzależność wspólnych kroków. Podobnie różnorodność ma wiele wymiarów, poziomów i aspektów. To nie tylko płeć i narodowość, ale także wiek, profesja, wykształcenie, orientacja seksualna czy przekonania religijne.
Jak polskie firmy mogą włączać się do tego tańca i oswajać temat różnorodności?
Co zrobić, by w kroki tchnąć energię i autentyczność? – by inkluzywność nie była tylko polityczną poprawnością?
Jak wygląda lekcja pierwsza i jakie kroki podjąć na start, by zacząć aktywnie działać na rzecz budowania kultury inkluzywności?
Zapraszamy na rozmowę z Kingą Zacharjasz prowadzoną przez Iwonę Wencel. Podczas rozmowy odpowiedzą m.in. na pytania:
- Jak wybuch wojny w Ukrainie zmienił nasze podejście do obszaru DEI: różnorodności (diversity), równości (equity) oraz inkluzywności (inclusion)?
- Jak metafora puzzli może pomóc nam zrozumieć istotę różnorodności, a powiedzenie „czuć się jak ryba w wodzie” – inkluzywności?
- Co by było, gdyby olimpiadę organizowali tylko tenisiści i jak ten przykład ma się do różnorodności w kontekście biznesowym?
- Jak uniknąć rekrutowania „armii klonów” i jakie korzyści płyną z budowania różnorodnych zespołów?
- Jaka jest rola HR w procesie wdrażania kultury inkluzywności, a czego HR nie będzie w stanie zrobić sam?
Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Iwony Wencel z Kingą Zacharjasz – trenerką, mentorką i konsultantką.


trenerka, mentorka, konsultantka
Skuteczna liderka i senior menedżerka w branży finansowej, zaangażowana w działania związane z budowaniem różnorodnych organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet w biznesie. Współtwórczyni organizacji Kobiety Zmieniające BNP Paribas, która w tej chwili jest benchmarkiem na rynku. Ekspertka i entuzjastka rozwoju opartego na samoświadomości, wartościach i rozumieniu zmieniającego się świata. Praktyk budowania wysoko funkcjonujących zespołów. Właścicielka InClue.
Obejrzyj wideo
obejrzyj bezpłatny materiał